Ano, pod tím slovem se vlastně může ukrývat naprosto cokoli. Řidič ví, co má dělat, aby byl v bezpečí on, ale také ostatní lidé kolem. Tedy, abychom byli přesní, měl by to vědět.

Jinak je na tom matka hlídající své dítě. Ta dbá především o něj a sebe si moc nevšímá. Proč také, její dítě je přece pro ni naprostou prioritou.

O slůvku v nadpisu by mohli vyprávět policisté, hasiči, muži od ochranných agentur a tak podobně. Ale také ti, kteří si to vše hlídají sami.

O tom, že to není moc moudré svědčí spousty a spousty příkladů, které se ani nedají spočítat.

Podobné slovo je zabezpečení, a to už znamená něco naprosto jiného, i když navazuje jedno na druhé. Zabezpečit lze například pracovní prostor, kam jiný nesmí, nebo cokoli jiného, kde by neměl mít přístup každý. Je pak úplně jedeno, zda jde o obyčejnou kancelář, nebo mzdovou účtárnu se spoustou peněz. Ovšem někdy je třeba také zabezpečit místo činu, kde se odehrála například loupež či jiný těžký zločin.

trezorek

Jistě jste již někdy viděli tak zvané bezpečnostní pásky. Ano, to jsou ty pruhované, a to různých barev.

To je jen jeden z druhů zabezpečení, dalším se mohou stát například bezpečnostní samolepící etikety.

Že vůbec nevíte oč jde. Nevadí, já to také nevěděl a domníval jsem se, že jde o nějaké nášivky na oblečení například dělníků pracujících blízko vozovky nebo na kolejích. Ne, není tomu tak, jde o něco zcela jiného. Až jsem se sám sobě a své nevědomosti musel zasmát.

výstražná páska

Bezpečnostní samolepící etikety však slouží k zabezpečení prostoru tak, že se ihned pozná, když bylo toto pravidlo porušeno. Etiketa se poškodí tak, že ji nelze žádným způsobem „ošidit“ a dát zpět nějak slepenou či něco takového. V podstatě se tato věcička rozpadne na drobné kousky a pachatel může dělat co chce, je prozrazen.

Je to taková drobnost, ale i ta může někdy hodně pomoci k zabezpečení čehokoli.