Betonové ploty z odlévaných armovaných desek a sloupků staví svůj úspěch na několika vlastnostech, mezi nimiž je i rychlost výstavby. Je o nich známo, že se skládají podobně jako stavebnice pro děti, a že k tomu není nutné míchat maltu, lepidla či tmely. Je tomu skutečně tak, metoda suchého zdění je velmi rychlá a největším zdržením je vždy výkop pro sloupky a jejich betonáž. Vykopat otvory pro sloupky vám však firma zvládne během jednoho dne (v závislosti na délce oplocení) a stejně dlouhou dobu zabere i jejich zabetonování. Největším zdržením je pak vyčkávání, až beton vytvrdne, a bude možné začít se závěrečnou, nejzajímavější fází pracovního postupu – s montáží desek mezi sloupky.
Na tu se asi těší každý, jak majitel nemovitosti, tak i firma, která plot staví, protože betonování sloupků je pouze příprava, kdy ještě nevyniknou přednosti oplocení. Jakmile se však začnou zasouvat desky mezi sloupky, je to, jako když začne růst do nebes vysoký mrakodrap.
Vkládání desek mezi sloupky je lákavé i pro amatéry, kteří by si rádi betonový plot v Ostravě Montazmpc.cz postavili sami, ovšem právě v této fázi přichází největší úskalí, a sice mechanizace. Dokud totiž pouze betonujete sloupky v zemi, zvládnete to ve dvou lidech naprosto bez problémů, protože sloupek váží jen třicet kilo, snadno jej vložíte do vykopané jámy, usadíte přesně na své místo a zalijete betonem.
Ale s deskami to tak jednoduché není vzhledem k jejich hmotnosti, která převyšuje hmotnost sloupků velmi výrazně. Každá z desek váží téměř metrák a zvedat je do výšky dvou metrů ve dvou lidech je na staveništi prakticky nemožné. Musíte mít k dispozici kladkostroj nebo autojeřáb.
Zvažte tedy výstavbu oplocení, pokud se do ní chystáte pouze jako amatéři bez potřebného vybavení. S profesionály nemusíte řešit ani výstavbu plotu, ani složení stavebního materiálu z nákladového prostoru přistaveného kamionu.