Netflix přinesl doslova revoluci v tom, jak lidé používají své televizní přijímače. Jak sledují filmy, seriály či jiné televizní pořady. Dříve byli lidé závislý na času, kdy se jejich oblíbeny program vysílal. Museli si ohlídat čas a den, kdy se posadí na gauč a budou sledovat film. Museli si pořizovat kabelové či satelitní přijímače. Dnes je těmto obtížím konec. Požadavky zákazníka se v tomto směru rychle mění a Netflix na tyto požadavky pružně reaguje. Netflix je dokonce považován za první velký konkurent klasického televizního vysílání a nutí tím televizní společnosti měnit způsob, jakým podnikají.
Velkým plusem této nové online služby je poskytování obsahu na vyžádání. Prostě si jen na své televizi zapnete aplikaci a vyberete si z nabídky. Díváte se teď a tady, žádné čekání. Další věc, která hraje Netflixu do karet je schopnost vytvářet vlastní originální programy a filmy. Díky tomu, že se jedná o aplikaci, získává společnost data od svých zákazníků, čímž je schopná pružněji reagovat na poptávku. Umožňuje zkrátka spotřebiteli konzumovat obsah, který preferuje.
Něco málo k historii společnosti Netflix. Streamovací služba byla založena 29. srpna 1997 ve Scotts Valley v Kalifornii. Dva nejdůležitější lidé, kteří stojí za úspěchem Netflixu jsou její softwaroví inženýři Marc Randolph a Reed Hastings. Na počátku byla společnost pouze webová služba, jejímž cílem bylo zapůjčovat lidem přes internet DVD. Člověk si zkrátka půjčil DVD a to mu přišlo poštou. V té době se nijak výrazně nesnažili konkurovat klasickým televizím, ale spíše tehdejším videopůjčovnám.
Dnes Netflix konkuruje dalším službám se stejným zaměřením jako je HBO, Apple a Hulu. A ten kdo zná produkci Netflix, tak ví, že konkuruje se ctí. Za rok 2018 dokonce získal zlatou sošku Oskar jako první streamovací služba na světě.