Dnes už je práce s počítačem běžnou součástí našich životů, a to jak ve sféře soukromé, tak i pracovní. Základní znalosti ovládání a práce na počítače už má snad každý, i starší generace, i když pomalejším tempem, si s touto techniku rozumí a snaží se udržet krok s mladší generací, která už má počítače tak nějak v krvi. A pokud vás to baví více než jen tak pro svou potřebu, možná je na čase uvažovat o tom, že se počítačům můžete věnovat naplno a stát se tak programátorem.
Zápal a nadšení jsou základním předpokladem. Pokud to opravdu myslíte vážně, pak vás čeká cesta k tomu, abyste se stali profíkem v oboru, a tím můžete být díky rekvalifikačnímu kurzu a pak samozřejmě díky vaší píli a zápalu. Bez internetového spojení, práci s aplikacemi a programy už se dnes neobejde snad nikdo. Proto je stále více těch, kteří se jich tvorbou zaobírají, a je jejich živobytím. Toto zaměstnání a zároveň i koníček, během následujících let, bude určitě nezastupitelný.
Společnosti a podnikatelé svěřují veškeré údaje o své podnikatelské činnosti právě programátorům. Postupně jsou tak některé pozice rušeny, protože jejich práci dokáže zastat dobře sestavený program. Každá firma tak má buď svého interního, nebo externího specialistu, který se stará o jejich počítačovou síť.
I z finančního hlediska je tato profese velice dobře ohodnocena. Navíc na pracovním trhu není dostatek „ajťáků“. Ti, kdo tuto pozici ovládají, tak mohou volit mezi prací na vlastní noze nebo na hlavní pracovní poměr u nějaké větší společnosti. Ať už si zvolíte jakoukoliv variantu, je třeba sledovat, co všechno nového se na tomto poli děje, učit se a hlavně umět prodat veškeré své znalosti. Práce doma není v tomto oboru žádnou výjimkou, na druhou stranu je zase více jak nutná časová flexibilita, tedy mimo klasickou běžnou pracovní dobu, jak ji zná většina lidí.
Povolání je to jistě zajímavé a rozhodně ne stereotypní. Pokud zatím váháte, věřte, že zbytečně.