Jistě jste si jako malí četli nebo Vám četli Vaši rodiče. K tomu si nechávali rozsvícenou lampičku, díky které viděli text a mohli Vám číst. Dříve světlo neexistovalo. Jedině svíčky, ale těmi se šetřilo. Tudíž matky a babičky musely svým dětem a vnoučatům pohádky vyprávět a vymýšlet. Později šla doba dopředu, lidé se vyvíjeli a bylo vynalezeno i umělé osvícení.
To se nyní využívá všude po světě. Přes den, když vejdete do obchodů, tak zde nejsou okna, takže proto se musí svítit. Svítí se zde i v noci, kdy zaměstnanci nastupují na noční směny a nejčastěji uklízí prodejnu a doplňují regály. Světlo je tedy využíváno i pro zaměstnance a proto, aby se mohlo pracovat v noci.
Děti využívají světlo ke hraní. Z různých věcí si doma staví zatemněné bunkry, do kterých si tahají baterky a lampičky. Poté k učení k večeru potřebují lampičku na stůl, aby se jim nekazil zrak tím, že budou v šeru zkoumat text a zadání úkolu. Světlo je tedy dobré pro naše oči, abychom je tolik nezatěžovali neustálým mžouráním ve tmě či v šeru.
Na ulicích jsou lampy, které slouží k osvětlení hlavních cest ve vesnicích a městech. Díky němu se lidé mohou cítit alespoň trochu bezpečněji pokud někam v noci musí. Hlavně ženy, které kolem sebe alespoň trochu vidí, právě díky pouličním lampám.
Využíváno na ulici bývá i v autech. Ty musí svítit přes den i v noci. V noci si mohou dopomáhat dálkovými světly, která mohou používat jen za určitých podmínek, které by měl znát každý řidič, který vlastní řidičské oprávnění typu B. K tomu slouží například i autožárovky h4, které jsou určeny do předních světel. Pokud Vám nesvítí levé světlo, tak musíte vyměnit žárovky nebo zkontrolovat kontakty. Jinak s takovým autem nesmíte do provozu. Je dobré mít tedy nakoupené žárovky v zásobě. Dříve to bylo i v povinné výbavě, ale dnes už tomu tak není.